Aktuális - április

Április 27-től május 3-ig
Április 27-én 7.45-től végzősök megáldása a templomban             http://donerika.lapunk.hu/tarhely/donerika/kepek/ballag2.gif
                    
                     14.30-tól nevelőtestületi értekezlet (végzősök jegyeinek zárása)

Április 29-én végzősök szerenádja

Április 30-án bolondballagás, ballagási főpróba

Május 1-jén 9.00-tól ballagási ünnepség



Április 20-tól 26-ig
Április 20-án 14.30-tól osztályozó vizsgák (katolikus hittan, német) http://www.verestemplom.hu/wp-content/uploads/2015/01/konfirm%C3%A1ci%C3%B3.jpg                     15.00-tól testnevelésből osztályozó vizsga

Április 21-én: német nyelvű színdarab megtekintése Szekszárdon

              
Mesélj Európa! című angolverseny 2. forulója Szegeden (felk.: Honti Erika)

Április 24-én Cserszegi borverseny Soltvadkerten (1/13.Sz)

                     10.A és 12.C osztályosok osztálykirándulása (szervezők: Furák Attila és
                     Szabó Zoltán osztályfőnökök)

Április 26-án 9.00-kor konfirmációs istentisztelet a templomban



Április 13-tól 19-ig
Április 13-án angol nyelvi osztályozó vizsga (17 fő)                http://sajtoteam.mediacenter9.hu/archive/cikkek/4722/5540/tura1.jpg
Április 14-én 1/13.Sz osztály szakmai programja Kaskantyún

                    informatikából osztályozó vizsga szóbeli része

Április 15-én alapismereti matematikaverseny Kecskeméten (4 fő)


                    14.30-tól próbaérettségi biológiából

              osztályozó vizsga
német nyelvből

Április 16-án informatikából osztályozó vizsga gyakorlati része

                    15.00-tól igazgatótanácsi ülés

Április 17-én Szent-Györgyi Albert természettudományos verseny Budapesten

              Véradás,
ahová a 18. évüket betöltött bátor önkénteseket várjuk Ártatlan

Április 18-án Kalocsán Mezzofanti német nyelvi verseny, ahol 1 fő képviseli iskolánkat

                    XII. Petőfi-túra, melynek főszervezője Döme Géza tanár úr

                   EHE továbbképzése pedagógusoknak
                  



Április
6-tól 12-ig

Április 7.: tavaszi szünet utolsó napja
                                                http://www.muvhazcsomor.hu/mmimages/kolteszet_napja-thm.jpg          
                                                                        
Április 8-án alapvizsga szóbeli a 10. A-soknak. Kezdés 7.20-kor, megjelenés iskolai   
                        egyenruhában.

Április 9-én országos angol prezentációs verseny Budapesten, ahol 3 fő képviseli 
                       iskolánkat

                       12.40-től Dr. Cserháti László Gábor előadása Széchenyiről

                       15 órától tanári megbeszélés

              16 órától fogadóóra

                      18 órától SZMK-gyűlés

Április 10-én 9 -kor Dr. Zacher Gábor  "Útravaló" gondolatai a végzősöknek

                      Szent-Györgyi Albert kémiaverseny Kiskunhalason

                      Költészet napja alkalmából versmaraton a Petőfi Emlékmúzeumban

Április 11-én tájékozódási túraverseny Balotaszálláson (40 fő)

                      7.A osztályosok jótékonysági előadása Bócsán (szerv.: Döme Géza oszt.fő)

Aktuális - március

Március 30-tól április 1-jéig
Március 30-án 7.45-től ünnepi istentisztelet a templomban     http://static.femina.hu/husvet/3_izgalmas_tojasfesto_modszer/husveti_himestojas.jpg

Március 31-én 9.00-től 1/13.Sz osztályosok borbírálata

                     13.00-tól próbaérettségi matematikából

Április 1-jén a 10.A osztályosoknak tanítás nélküli munkanap
  




Március 23-tól 29-ig                                                             http://pigmenta.hu/z_images/gati_kiallitas_653.jpg

Friss: a legújabb sikereinkről szóló igazgatói hirdetmény letölthető innen  (is) !

Március 23-án 13.50-től alapvizsga írásbeli a 10.A osztályosoknak

                      12.40-től fotókiállítás megnyitója (általános iskola)

                      17.00-tól Blickpunkt fotókiállítás

Március 24-én Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntője Budapesten (Csányi
                      Szabolcs,  Trifun Petra, Szemők Brigitta; kísérő: Forgács Éva)

                      Alapvizsga írásbeli 10.A osztály

Március 27-én ECDL-vizsga


Március 28-án Orchidea-Pangea matematikaverseny 2. fordulója




Március 16-tól 22-ig                                                        http://debrecenimuvkozpont.hu/debkepek/programok/3491/3491_orig.jpg
                                                 

Március 16-án "Szép magyar beszéd" verseny Baján (Zsálek Zsófia 10.A, Andriska Dóra                      9.E felkészítők: Kaposvári Éva, Kispál Katalin)

Március 17-én 4. órában 11. évfolyamos gimnazisták részvételével Dián Róbert: Petőfi          

                      másként című, zenés rendhagyó irodalomórája

                      9.30-tól "Minőségi szőlőtermesztés alapjai" című előadás a Vinum hotelben
                      (iskolánkat képviselik: 1/13. Sz   osztályos borásztanulók)

Március 19-én "Kenguru" matematikaverseny 
(terembeosztás legkésőbb szerdán)

Március 20-án Bonyhádon országos történelemverseny döntője, ahová korábbi teljesítményük                        alapján meghívást kaptak 7. évfolyamos diákjaink.

                       Nagy Attila szavalóverseny Kalocsán, ahol Szappanos Emese 10.A képviseli
                       iskolánkat 
                       
                       Országos Nyelvi Verseny Kecskeméten, ahol Pohankovics Patrícia képviseli
                       iskolánkat


Március 20-21-én Mezőtúron országos angol nyelvi verseny döntője, ahová Dulai Sára                              11.A és Bogáromi Vivien 12.A osztályos tanulók jutottak be (felkészítők:
                       Lavati Roberta és Szabó Márta)

Március 20-22-én Révfülöpön evangélikus borászok találkozója, borversenye, ahol Sztraka
                        Laura, Tomán Fruzsina, Engler Zsolt és Kurcz Róbert 1/13. Sz osztályos
                        tanulók képviselik iskolánkat (kísérő: Filus János)



Március 9-től 15-ig
Március 10-én 15.30-tól matematika munkaközösség megbeszélése                          16.30-tól intézményi nevelőtestületi értekezlet          
Március 11-én Kitaibel biológiaverseny megyei fordulója (résztvevők: Tóth Kármen                                  Belák Katalin; felkészítő/kísérő: Raffai Zsuzsa)
                      14.30-tól spanyol és angol nyelvtanfolyamokkal kapcsolatos megbeszélés
                      15.00-től ECDL-vizsga

Március 13-án XX. Nemzetközi Kadarka Borverseny (11.E osztály, kísérő: Filus János, 
                     
 Szűcs Sándor, Biácsiné Lucza Erika)
                      10.50-től iskolai megemlékezés az 1848-as márciusi forradalomról

Március 14-én Kalocsán nyelvi verseny(angol és német), ahol iskolánkat 7 fő képviseli

                      Városismereti verseny (részt vesz: 7.A, 8.A, 9.D; segítők: 10.A osztályosok)

Március 15-én 15.00-kor a Nemzeti dal közös szavalata a Petőfi-szobor előtt

          
Március 2-től 8-ig
       
Március 3-án 1/13. Sz tanulmányi kirándulása (pezsgőgyár, sörüzem)                                 
                     Fiú kézilabdakupa Kiskunhalason (kísérő: Horváth András)

Március 5-én 16.00-tól 17.30-ig fogadóóra                                 

Március 6-án tanulmányi kirándulás a Mercedes kecskeméti gyárába
             
(szervező: Baranyi Lászlóné)

                     11.A és 11.C színházlátogatása Budapestre (szervező: 
                     Bartháné Szalai Ildikó és Orcsikné Dudás Klára)

                     9.50-től fogyasztóvédelmi előadás a 11.A és 12.C osztály 
                     tanulóinak részére

Március 8-án országos diákolimpia döntője úszásból, ahol iskolánkat 
             Podobni Péter 8.A és Szentgyörgyi Ábel 7.A osztályos tanulók képviselik

Aktuális -február


Február 22-től március 1-jéig                                                           http://ffk.balatonfuredma.hu/ff/hirek/2370/aracsi-farsangi-bal-2012-februar-18-szom_0_1329328772.jpg
 

Február 23-án a 12.A osztály és a fizika specesek tanulmányi kirándulása a              
                       paksi atomerőműbe (szervezők: Baranyi Lászlóné, Döme Géza)

Február 24-én a végzős borásztanulókvizsgaborainak előbírálata a tanterületen

Február 26-án a 12.E üzemlátogatása Fajszon (szervező: Gombárné Antal Margit)

                      London Bridge nyelvi verseny
(angolból)

Február 27-én 11.E osztály üzemlátogatása a Mediterrán pincészetben

                       11.D osztálykirándulása Szegedre (szervező: Szemerey Anna)

Február 28-án vincellérszeminárium
az evangélikus imaházban (kísérő: Filus János)

Február 16-tól 21-ig
 
Az igazgatói hirdetmények menüpontnál megtalálható a tanulóink legújabb sikereiről szóló februári igazgatói hirdetmény! Gratulálunk a benne felsorolt eredményekhez, s várjuk a következő jó híreket :)!

Február 18-án 14.30-kor megbeszélés az angol nyelvvizsga-előkészítővel kapcsolatban

                      15.00-től ECDL-vizsga Word modulból                         

 
                      OFF LINE - nap                                                                   
 
                                                                                                                      
Február 19-én Petőfi-kupa (iskolánk által meghirdetett fiú kézilabdatorna)    
                      12.E osztály szakmai üzemlátogatása a Szentpéteri Borpincében

                      14.30-kor spanyol nyelvtanfolyammal kapcsolatos megbeszélés

Február 20-án Zrínyi matematikaverseny

Február 22-én 14.00-től közösségi szolgálat keretében pakolás óvodánk bálja után



Február 9-től
15-ig

Február 9-én 14.00-től Bács-Kiskun megyei matematikaverseny 2. fordulója (Kalocsa)
                     15.30-tól angol tanulmányi verseny

Február 10-én intézményünk által szervezett népdaléneklési verseny a Zeneiskolában

Február 11-én 13.30-tól osztályozóvizsga
katolikus hittanból

Február 12-én 9.00-től mesemondó találkozó a Városi Könyvtárban

Február 13-án 10.00-től iskolánk által szervezett szavalóverseny a Petőfi Múzeumban
               
15-től a művészeti munkaközösség ált. szervezett verseny díjátadó ünnepsége

                      15-től ECDL-vizsga EXEL-ből


Kiemelt esemény: középiskolai felvételi lapok postára adásának határideje: február 13.



Február
2-től 8-ig

Február 2-án "Szép Magyar Beszéd" verseny (felkészítő: Horváth Kinga)
                      Szakács Jenő fizikaverseny 2. fordulója (felkészítő: Döme Géza)
                    


Február 3-án tanulmányi kirándulás Budapestre (Szépművészeti Múzeum, Nemzeti Színház:
                         Szentivánéji álom); 10.A oszt., szevező:Furák Attilia osztályfőnök

Február 4-én 14.30-kor "Levelész-matekész" eredményhirdetése a Művelődési Házban
                     szervező: Kelemen Ildikó munkaközösség-vezető

Február 5-én 16.00-tól 17.30-ig fogadóóra (előtte 15.00-től tanári megbeszélés)

Február 6-án a 3. órában dr. Raffai Zoltán PhD (PTE-IGYK) továbbtanulási tájékoztatója

Február 7-én szülők-nevelők bálja

Február 8-án 7.30-tól a bál utáni takarítás (9. évfolyamos kiskőrösi diákok részvétele
             kötelező)