Aktuális - május

Május 30-tól június 5-ig

Hétfőn jutalomkirándulás Budapestre

Kedden érettség dolgozatok megtekintése

Csütörtökön szülői értekezlet a görög cseregyakorlaton résztvevőknek

Pénteken az 1/13 Sz-es borásztanulók vizsgája;
         9.A
és 11.D osztálykirándulása (szervezők: Horváth Kinga és Honti Erika
              osztályfőnökök

Vasárnap 18.00-kor pedagógusnapi szentmise a katolikus templomban


Május 27-én, pénteken az 1-6. órákat tartjuk meg az itt letölthető rendkívüli órarend szerint.

Május 23-tól 29-ig http://www.szbkg.hu/wp-content/uploads/2014/01/kompetenciameres.jpg             
                                                                                 

Hétfőn 11.C és 11.E tanulmányi kirándulása Pakson (szervező: Brúderné Havasi Ibolya szaktanár);

           14.00-kor érettségi írásbeli médiából

Kedden 7.30-tól kertésztechnikusok gyakorlati vizsgája a tanterületen

Szerdán kompetenciamérés a 8. és 10. évfolyamosok részére;
           
             kijavított érettségi dolgozatok leadásának határideje;

       
Ambrus András nyugalmazott egyetemi docens előadása;

             11.DA szóbeli vizsgája fizikából, angolból, történelemből

Pénteken Hatvani István fizikaverseny országos döntője Debrecenben (Fodor Bálint, Varnyú Gabriella 8.A osztályos tanulók;
             felkészítő/kísérő: Döme Géza szaktanár)

             10.D és 11.A osztálykirándulása (szervezők: Németh Mihály és Furák Attila osztályfőnökök)

             Országos rajzpályázat eredményhirdetése, díjkiosztója Budapesten, a Ludwig Múzeumban
             (1. helyezés: Judák Gergő; felkészítő tanára: Furák Attila)

Szombaton Bendegúz matematikaverseny országos döntője Szegeden (Fodor Bálint 8.A; felkészítő tanár: Döme Géza)
 






XVII. rétesfesztivál (2016. május 22.)



Gratulálunk a 9.A-sok csapatának (Farkas Vivien, Petróczi Dóra, Farkas Dóra , Krecs Barbara, Szentpéteri Orsolya, Horváth Kinga osztályfőnök, Krecsné Fogarasi Orsolya szülő), akik megnyerték "A legjobb sör és borkorcsolya; szép tálalás, reform ízek csapata" címet.

Május 18-tól 22-ig                                          http://www.erdekesvilag.hu/kepek/schonbrunn/kastely-21.jpg




Kedden írásbeli érettségi vizsga fizikából, rajz- és vizuális kultúrából;

               8.A osztálykirándulása
(szervező: Döme Géza)
              


Szerdán írásbeli érettségi vizsga mezőgazdasági alapismeretekből

                nyelvi mérés
8. évfolyamosok számára

Csütörtökön iskolai kirándulás Bécsbe (szervező: Kincses Mihályné, kísérő tanárok:
                         Imre - Szilágyi Katalin, Szemerey Anna, Gojtánné Sz. Ágnes,
                         Szűcs Sándor, Ridegné Váli Zsuzsa;
                         támogató: Kiskőrös német     nemzetiségi önkormányzata)
   
                        Suba Róbert a duisburgi világversenyen küzd a riói kvótáért

Pénteken 16.30-kor anyák napi műsor a Zsinagógában (7.A osztály;
                         szervező: Baranyi Lászlóné osztályfőnök);

                         osztálykirándulások: 9.E és 11.D osztályosok részére
                        ( szervezők: Kromholcz János és László-Kudron Ildikó)

Vasárnap rétesfesztivál, ahol a 9.A-sok csapata képviseli iskolánkat


Május 9-től 17-ig

Hétfőn szakmai írásbeli vizsga az 1/13. Sz osztályosok részére

Kedden Nyúl Miklós biológus előadása a 6. órában
           10.C osztály alapvizsgája

Szerdán 10.E osztály alapvizsgája;
         új órarend

Csütörtökön 14.20-tól digivizsga matematikából és informatikából

Pénteken megyei csecsemőgondozó verseny

Péntektől 10.A és 10.D osztálykirándulása (szervezők: Szabó Márta és Szabó Gabriella osztályfőnökök)

Vasárnap-hétfőn pünkösd

Kedden 7.45-től pünkösdi istentisztelet a templomban (az első tanóra így elmarad)
      




Május
2-től 8-ig   http://hirportal.sikerado.hu/images/kep/201104/%C3%A9retts%C3%A9gi4.jpg

Hétfőtől szerdáig érettségi szünet az alsóbb évfolyamosok részére

Hétfő: írásbeli érettségi vizsga magyar nyelv és irodalomból

Kedd: írásbeli érettségi vizsga matematikából

Szerda: írásbeli érettségi vizsga történelemből

Csütörtök: írásbeli érettségi vizsga angol nyelvből
         
16.00-tól 17.30-ig fogadóóra

Péntek: alapvizsga a 10.D osztályosok részére (kezdés 7.20-kor);
           írásbeli érettségi vizsga német nyelvből

Szombat: missziós nap (Kiskőrösi Evangélikus Egyházközség)



Ballagás


A ballagási ünnepségen díjazott végzősök méltatása letölthető itt Mosoly
Gratulálunk mind Nekik, mind társaiknak, és sok sikert kívánunk az előttük álló vizsgákhoz!

Aktuális - április

Biológia speceseink egy budapesti kórházban

          


Köszönjük Németh Mihály tanár úrnak, aki megszervezte, hogy főként orvosi/egészségügyi pályára készülő diákjaink megtekinthessenek egy anatómiai boncolást!


Április 25-től május
1-jéig                                   http://www.quickprint.hu/public/images/products/6471.jpg


Hétfőn reggel 7.45-től templomunkban a végzősök búcsúáhítata, majd a 2. tanítási óra
           mindenkinek osztályfőnöki óra;

           szakmai tanulmányi kiránduláson vesz részt a 12.E osztály Solton;
          
           4. órában a 11.A osztály magyar alaposainak iskolapszichológusunk tart   

           foglalkozást;

           14.30-tól végzősök elköszönnek pedagógusaiktól;

           15.00-től osztályozó konferencia

Szerdán biológia specesek tanulmányi kirándulása Budapestre;

              Mesélj Európa! angol nyelvi vetélkedő elődöntője Békéscsabán

Csütörtökön Tanár - diák foci, majd este szerenád;
             
az Alapműveleti matematika verseny megyei díjkiosztó ünnepsége                                             Kecskeméten

Pénteken bolondballagás, ballagási főpróba

Szombaton 9.00-től ballagási ünnepség

Vasárnap sportágválasztó majális a sportpályán, illetve 9.00-től konfirmációs
              istentisztelet a templomban


Április 18-tól 24-ig                                             http://logout.hu/dl/upc/2013-05/64308_green_check.png

Hétfőn 13.45-től alapvizsga írásbeli a 10.C/D/E osztályosok számára;
           13.50-től osztályozó vizsga német nyelvből (8 fő)

Kedden 7.45-től írásbeli alapvizsga nyelvekből a 10.C/D/E osztályosok számára;
           15.00-től informatika osztályozó szóbeli vizsga

Szerdán szóbeli alapvizsga a 10.A osztályosok számára;
           1/13.Sz szakmai programja: üzemlátogatás Izsákra;
           14.20-tól digitális középiskolások írásbeli vizsgái

Pénteken 10.00-től német nyelvi játékok, illetve prózamondó verseny az imaházban a  
          német nemzetiség napja alkalmából;
          Szakács Jenő fizikaverseny megyei díjkiosztója Kecskeméten, ahová Szemerey
          Helén 12.A osztályos tanulót hívták meg

Vasárnap 15.00-től konfirmációs vizsga

Április 11-től 17-ig                                             http://sajtoteam.mediacenter9.hu/archive/cikkek/4722/5540/tura1.jpg

Hétfőn a Költészet napja alkalmából versmondás a Petőfi Emlékmúzeumban;
            
       angol
nyelvből osztályozó vizsga (írásbeli)

Kedden 8. órában DÖK-ülés
          
           15.00 órától igazgatótanácsi ülés
      
       informatikából osztályozó vizsga
(gyakorlat)

Szerdán német nyelvből osztályozó vizsga (írásbeli)

Csütörtökön angol nyelvből osztályozó vizsga (szóbeli)

Pénteken Tudásbajnokság Kecskeméten (Fodor Bálint, 8.A)

Szombaton Nagy Attila szavalóverseny országos döntője (Szappanos Emese 11.A)
              
         Petőfi-túra

Péntektől vasárnapig konfirmációs tábor Fóton


Április 2-től 10-ig

Szombaton Orchidea-Pangea matematikaverseny döntője Budapesten (Fodor Bálint 8.A
           és Fejes Andor 10.D)

Vasárnap Medve szabadtéri matematikaverseny Szegeden (15 csapat 43 tanulóval 
                 és 4 pedagógussal (Döme Géza, Bartháné Szalai Ildikó, Tóth Árpád és
                 Kelemen Ildikó)

Hétfőn 12.00-től Saul fia című film vetítése a moziban (szervezett, de nem kötelező)

Szerdán 1/13.Sz osztályosok vizsgaborainak bemutatása;

                 8.00-tól 12.00-ig úszásverseny;

                 14.00-től alapműveleti matematikaverseny Kecskeméten (5 fő)

Csütörtökön tanári megbeszélés, majd 16.00-tól fogadóóra

Pénteken a kiskunhalasi Bibó Gimnáziumban Szent-Györgyi Albert kémiaverseny
           (Miszlik Anita és Rohoska Réka, 8.A ;
felkészítő tanár: Németh Mihály

          

                 
        

Aktuális - március

A legfrissebb igazgatói hirdetmény (melyben tanulóink eredményeiről, iskolánkért végzett munkájukról olvashatunk) letölthető itt.A hirdetményben szereplőknek ezúton is gratulál, illetve köszönetet mond az iskolavezetés!


Március 21-től április 1-jéig                                      http://mukomu.lapunk.hu/tarhely/mukomu/blog/81077.jpg


Hétfőn húsvétra készülve 7.45-től istentisztelet az evangélikus templomban
 
           9-től 12-ig önkéntes véradás a Vöröskereszt szervezésében, melyre iskolánk dolgozóit 
           és 18 éven feletti diákjainkat hívják a szervezők (s természetesen bárkit, aki így szeretne                        
           segíteni az arra rászorulóknak)

           Lóczy Lajos földrajzverseny 2. fordulója 14.00-től 17.00-ig (Bolemányi István 10.C;
           Megyeri Márk, Papp Gergő, Tóth Marcell 10.D; felkészítő tanár: Szabó Gabriella)

Kedden 12.40-től "Útravaló" végzőseinknek; helyszín: evangélikus imaház

Szerdán próbaérettségi matematikából (12. évfolyamosok)

             Balogh János Kárpát-medencei környezet- és egészségvédelmi csapatverseny
        Szegeden
(Engi Krisztina 8.A, Lakatos Tünde, Nemes Dóra 7.A osztályos tanulók;
             felkészítő tanár: Szabó Gabriella; kísérő: Riegler Petra szülő)

        Szabadkai partneriskolánk
meghívására szakközépiskolás tanulóink delegációja utazik
             Szerbiába
       

Csütörtöktől következő szerdáig tavaszi szünet (első tanítási nap 30-án, szerdán)

Március 30-án, szerdán 14.00-tól alapvizsga a 10.A osztályosoknak magyarból és matematikából

Március 31-én, csütörtökön alapvizsga írásbeli 10.A osztályosoknak

        16.00-tól összintézményi tanári értekezlet

        18.00-tól összintézményi SZMK-gyűlés

Április 1-jén, pénteken regionális tantárgygondozói program, melyre Aszódról, Soltvadkertről, Budapestről és Bonyhádról várjuk vendégeinket - szaktanárokat és az EPSZTI munkatársait
               

Március 16-tól 20-ig                                   http://pseg.hu/wp-content/uploads/2016/02/zsendul.jpg

Csütörtökön Kenguru matematikaverseny (részt vesz rajta 80 fő) 9.50-től 10.15-ig

Pénteken országos NyelvÉSZ (anyanyelvi) verseny megyei döntője Kecskeméten
              (Brecska Laura és Honti Emese 7.A; felkészítő tanár: Horváth Kinga)
             
              XXI. Kadarka Nemzetközi Borverseny (11.E és 12.E osztályosok vesznek   
              részt rajta az István Borházban 

Péntek-szombaton evangélikus iskolák diákjainak országos történelemversenye
              Bonyhádon (Fodor Bálint, Breznyán Gergő, Dicsa Dávid 8.A osztályos tanulók,
              felkészítő tanár: Fodor Tamás; kísérő Breznyán Attila szülő)

              Lotz János szövegértési verseny országos döntője Bonyhádon
              (Nemes Dóra 7.A és Ungvári Brigitta 10.A osztályos tanulók; felkészítők:
               Horváth Kinga és Kissné Zsikla Edit szaktanárok)

Szombat-vasárnap VII. Duna-Tisza közi AGRÁR EXPO, melyen a 10.E osztályosok és
              kertészeti munkaközösségünk szaktanárai várják a vendégeket

Szombaton 17.00-től a kiskőrösi katolikus templomban Szent József napi búcsú,
              melyre a plébánia vezetője, Attila atya szeretettel hív és vár mindenkit
              Bakancsos Atom Kupa (tájékozódási túraverseny) Aabaligeten, melyen a 8.A-sok
              vesznek részt (szervező: Döme Géza oszt.fő)

Vasárnap virágvasárnap


Iskolai megemlékezés az 1848-as márciusi forradalomról és szabadságharcról

Március 15-i iskolai megemlékezés (2016.)



Az ünnepre hangolódva március 11-én, pénteken a 11.C osztályosok és néhány más osztályba járó iskolatársunk elevenítették fel egy nagyon színvonalas irodalmi műsor keretében a forradalom és szabadságharc eseményeit (felkészítő pedagógus: Honti Erika); illetve a Szabadkáról érkezett 50 fős partneriskolai delegációnak Fodor Tamás tanár úr tartott egy rövid előadást Petőfi forradalomban betöltött szerepéről. Fotók a galériában!


Március
7-től
15-ig                                            http://www.mixonline.hu/kepek/1848.jpg

Hétfőn Jánosi Ferenc ifjúsági segítő önismereti tréningje a 9.A és 10.A osztályosoknak

Kedden 4.órában Wittner Mária előadása 12.D osztályosoknak és történelem speces
           évfolyamtársaiknak;
           14.00-től angol nyelvi verseny megyei fordulója Kecskeméten (Fodor Bálint,
           Nagy Nóra 8.A, felkészítő tanár: Honti Erika)

Pénteken a 4. órában iskolai ünnepség (március 15.); szervező: Honti Erika;
           Szabadkai Vegyészeti-Technológiai Középiskola diákjainak fogadása

           12.D osztálykirándulása Szegedre (szervező: Szemerey Anna)

Szombaton 11.D osztályosok családi napja Tázláron (szervező: László-Kudron Ildikó)

Március 15-én, kedden 10.00-kor városi ünnepi megemlékezés a főtéren



Február 29-től március 6-ig                            

Szerdán 1/13.Sz osztály: borbemutató;                       http://data.whicdn.com/images/53910911/large.jpg
       intézményvezetői konzultáció
Budapesten, a MEE székházában

Csütörtökön 16.00-tól 17.30-ig fogadóóra, előtte 14.30-tól kibővített vezetőségi, 
      
majd 15.20-tól tanári megbeszélés


Pénteken a Wattay Középiskola szalagavatós próbája miatt a sportcsarnokot nem tudjuk
           használni

Szombaton hétfői munkarend szerinti tanítás (1-6. órát tartjuk meg)