Aktuális - június

Görög cserediákok iskolánkban

Vasárnap (június 26-án) este 7 görög cserediák és egy tanár érkezett iskolánkba, akik csütörtökön délelőtt Kalocsán jártak, délután pedig Bócsán, a Vincze Lovardában. Ez utóbbi helyen lovaskocsikáztak, lovagoltak, de legnagyobb sikert a képen látható  egy hónapos csacsi aratta körükben.Kívánjuk, hogy vasárnapig még sok kedves élményt gyűjtsenek Kiskőrösről, Magyarországról!



Iskolánk tanulói a városi
néptánccsoportban

Városunkban - Horváth Katalin tánctanárnak köszönhetően - reneszánszát éli a néptánc. Örülünk, hogy iskolánk tanulói közül is sokan tagjai e hagyományőrző csoportnak, melynek tagjaiként idén júniusban Szlovákiában és Csehországban léptek fel.



Gratulálunk a 12.E osztályosoknak is érettségi vizsgaeredményeikhez!





Az érett 12.C osztályosok Tök jó! Gratulálunk az elért eredményekhez!



Egy újabb érett csapat
Ártatlan

Gratulálunk a 12.D osztályosoknak, akik szintén sikeresen teljesítették az érettségi vizsga követelményeit!




Tanévzáró ünnepséggel, pótvizsgára jelentkezés módjával, nyári ügyelettel kapcsolatos részletes tájékoztatás a júniusi igazgatói hirdetményben, ami letölthető itt is!


http://www.7521.hu/images/havi-naptar-letoltes-968.jpg                   Nyári gyakorlatok rendje letölthető itt



Június 20-tól
26-ig


Hétfőtől szerdáig 12.E osztály érettségi vizsgája

Hétfő reggel 8.00-tól katasztrófavédelemnél közösségi szolgálatosoknak felkészítés

Hétfő reggel 8.00-tól nyári gyakorlat szakközépiskolás tanulónk részére


Keddtől csütörtökig 12.C osztály érettségi vizsgája

Csütörtökön 8.00-tól 11.00-ig a leendő 7. és 9. évfolyamosok beiratkozása

Pénteken 9.00-től tanévzáró istentisztelet és ünnepség az evangélikus templomban
              (megjelenés iskolai egyenruhában); 10.30-tól nevelőtestületi értekezlet


Gratulálunk a kiemelkedő eredményekkel érettségiző 12.A osztályosoknak és felkészítő tanáraiknak!
            

Június 13-tól 19-ig                                          http://www.nakovich.hu/wp-content/uploads/2015/06/vakacio-2013.ev_.png
Hétfőtől  szerdáig: 12.A osztályosok érettségi vizsgája (előzetes értekezlet:
              7.30-kor).

Szerdán diáknap, majd délután - terveink szerint 14.00 órai kezdéssel - tanév végi
             osztályozó konferencia

Csütörtök - péntek: 12.D osztály érettségi vizsgája


Június 5-től 12-ig                                         http://ffk.balatonfuredma.hu/ff/hirek/3843/_0_1370184709.jpg

Hétfőn iskolai pedagógusnap a 7. órában (rendezők: 9. évfolyamosok)

Kedden 11.D osztályosok tanulmányi kirándulása Paksra (szervező:
       Brúderné Havasi Ibolya,
kísérő: László-Kudron Ildikó oszt.fő)

Csütörtökön 11.E és 10.E kerékpáros kirándulása (szervező/kísérő:
          Biácsiné Lucza Erika, Horváth András);
          Városi pedagógusnap, utána intézményi közös dolgozói vacsora

Pénteken iskolai csendesnap;
              15.00-től ECDL-vizsga


Aktuális - május

Május 30-tól június 5-ig

Hétfőn jutalomkirándulás Budapestre

Kedden érettség dolgozatok megtekintése

Csütörtökön szülői értekezlet a görög cseregyakorlaton résztvevőknek

Pénteken az 1/13 Sz-es borásztanulók vizsgája;
         9.A
és 11.D osztálykirándulása (szervezők: Horváth Kinga és Honti Erika
              osztályfőnökök

Vasárnap 18.00-kor pedagógusnapi szentmise a katolikus templomban


Május 27-én, pénteken az 1-6. órákat tartjuk meg az itt letölthető rendkívüli órarend szerint.

Május 23-tól 29-ig http://www.szbkg.hu/wp-content/uploads/2014/01/kompetenciameres.jpg             
                                                                                 

Hétfőn 11.C és 11.E tanulmányi kirándulása Pakson (szervező: Brúderné Havasi Ibolya szaktanár);

           14.00-kor érettségi írásbeli médiából

Kedden 7.30-tól kertésztechnikusok gyakorlati vizsgája a tanterületen

Szerdán kompetenciamérés a 8. és 10. évfolyamosok részére;
           
             kijavított érettségi dolgozatok leadásának határideje;

       
Ambrus András nyugalmazott egyetemi docens előadása;

             11.DA szóbeli vizsgája fizikából, angolból, történelemből

Pénteken Hatvani István fizikaverseny országos döntője Debrecenben (Fodor Bálint, Varnyú Gabriella 8.A osztályos tanulók;
             felkészítő/kísérő: Döme Géza szaktanár)

             10.D és 11.A osztálykirándulása (szervezők: Németh Mihály és Furák Attila osztályfőnökök)

             Országos rajzpályázat eredményhirdetése, díjkiosztója Budapesten, a Ludwig Múzeumban
             (1. helyezés: Judák Gergő; felkészítő tanára: Furák Attila)

Szombaton Bendegúz matematikaverseny országos döntője Szegeden (Fodor Bálint 8.A; felkészítő tanár: Döme Géza)
 






XVII. rétesfesztivál (2016. május 22.)



Gratulálunk a 9.A-sok csapatának (Farkas Vivien, Petróczi Dóra, Farkas Dóra , Krecs Barbara, Szentpéteri Orsolya, Horváth Kinga osztályfőnök, Krecsné Fogarasi Orsolya szülő), akik megnyerték "A legjobb sör és borkorcsolya; szép tálalás, reform ízek csapata" címet.

Május 18-tól 22-ig                                          http://www.erdekesvilag.hu/kepek/schonbrunn/kastely-21.jpg




Kedden írásbeli érettségi vizsga fizikából, rajz- és vizuális kultúrából;

               8.A osztálykirándulása
(szervező: Döme Géza)
              


Szerdán írásbeli érettségi vizsga mezőgazdasági alapismeretekből

                nyelvi mérés
8. évfolyamosok számára

Csütörtökön iskolai kirándulás Bécsbe (szervező: Kincses Mihályné, kísérő tanárok:
                         Imre - Szilágyi Katalin, Szemerey Anna, Gojtánné Sz. Ágnes,
                         Szűcs Sándor, Ridegné Váli Zsuzsa;
                         támogató: Kiskőrös német     nemzetiségi önkormányzata)
   
                        Suba Róbert a duisburgi világversenyen küzd a riói kvótáért

Pénteken 16.30-kor anyák napi műsor a Zsinagógában (7.A osztály;
                         szervező: Baranyi Lászlóné osztályfőnök);

                         osztálykirándulások: 9.E és 11.D osztályosok részére
                        ( szervezők: Kromholcz János és László-Kudron Ildikó)

Vasárnap rétesfesztivál, ahol a 9.A-sok csapata képviseli iskolánkat


Május 9-től 17-ig

Hétfőn szakmai írásbeli vizsga az 1/13. Sz osztályosok részére

Kedden Nyúl Miklós biológus előadása a 6. órában
           10.C osztály alapvizsgája

Szerdán 10.E osztály alapvizsgája;
         új órarend

Csütörtökön 14.20-tól digivizsga matematikából és informatikából

Pénteken megyei csecsemőgondozó verseny

Péntektől 10.A és 10.D osztálykirándulása (szervezők: Szabó Márta és Szabó Gabriella osztályfőnökök)

Vasárnap-hétfőn pünkösd

Kedden 7.45-től pünkösdi istentisztelet a templomban (az első tanóra így elmarad)
      




Május
2-től 8-ig   http://hirportal.sikerado.hu/images/kep/201104/%C3%A9retts%C3%A9gi4.jpg

Hétfőtől szerdáig érettségi szünet az alsóbb évfolyamosok részére

Hétfő: írásbeli érettségi vizsga magyar nyelv és irodalomból

Kedd: írásbeli érettségi vizsga matematikából

Szerda: írásbeli érettségi vizsga történelemből

Csütörtök: írásbeli érettségi vizsga angol nyelvből
         
16.00-tól 17.30-ig fogadóóra

Péntek: alapvizsga a 10.D osztályosok részére (kezdés 7.20-kor);
           írásbeli érettségi vizsga német nyelvből

Szombat: missziós nap (Kiskőrösi Evangélikus Egyházközség)



Ballagás


A ballagási ünnepségen díjazott végzősök méltatása letölthető itt Mosoly
Gratulálunk mind Nekik, mind társaiknak, és sok sikert kívánunk az előttük álló vizsgákhoz!

Aktuális - április

Biológia speceseink egy budapesti kórházban

          


Köszönjük Németh Mihály tanár úrnak, aki megszervezte, hogy főként orvosi/egészségügyi pályára készülő diákjaink megtekinthessenek egy anatómiai boncolást!


Április 25-től május
1-jéig                                   http://www.quickprint.hu/public/images/products/6471.jpg


Hétfőn reggel 7.45-től templomunkban a végzősök búcsúáhítata, majd a 2. tanítási óra
           mindenkinek osztályfőnöki óra;

           szakmai tanulmányi kiránduláson vesz részt a 12.E osztály Solton;
          
           4. órában a 11.A osztály magyar alaposainak iskolapszichológusunk tart   

           foglalkozást;

           14.30-tól végzősök elköszönnek pedagógusaiktól;

           15.00-től osztályozó konferencia

Szerdán biológia specesek tanulmányi kirándulása Budapestre;

              Mesélj Európa! angol nyelvi vetélkedő elődöntője Békéscsabán

Csütörtökön Tanár - diák foci, majd este szerenád;
             
az Alapműveleti matematika verseny megyei díjkiosztó ünnepsége                                             Kecskeméten

Pénteken bolondballagás, ballagási főpróba

Szombaton 9.00-től ballagási ünnepség

Vasárnap sportágválasztó majális a sportpályán, illetve 9.00-től konfirmációs
              istentisztelet a templomban


Április 18-tól 24-ig                                             http://logout.hu/dl/upc/2013-05/64308_green_check.png

Hétfőn 13.45-től alapvizsga írásbeli a 10.C/D/E osztályosok számára;
           13.50-től osztályozó vizsga német nyelvből (8 fő)

Kedden 7.45-től írásbeli alapvizsga nyelvekből a 10.C/D/E osztályosok számára;
           15.00-től informatika osztályozó szóbeli vizsga

Szerdán szóbeli alapvizsga a 10.A osztályosok számára;
           1/13.Sz szakmai programja: üzemlátogatás Izsákra;
           14.20-tól digitális középiskolások írásbeli vizsgái

Pénteken 10.00-től német nyelvi játékok, illetve prózamondó verseny az imaházban a  
          német nemzetiség napja alkalmából;
          Szakács Jenő fizikaverseny megyei díjkiosztója Kecskeméten, ahová Szemerey
          Helén 12.A osztályos tanulót hívták meg

Vasárnap 15.00-től konfirmációs vizsga

Április 11-től 17-ig                                             http://sajtoteam.mediacenter9.hu/archive/cikkek/4722/5540/tura1.jpg

Hétfőn a Költészet napja alkalmából versmondás a Petőfi Emlékmúzeumban;
            
       angol
nyelvből osztályozó vizsga (írásbeli)

Kedden 8. órában DÖK-ülés
          
           15.00 órától igazgatótanácsi ülés
      
       informatikából osztályozó vizsga
(gyakorlat)

Szerdán német nyelvből osztályozó vizsga (írásbeli)

Csütörtökön angol nyelvből osztályozó vizsga (szóbeli)

Pénteken Tudásbajnokság Kecskeméten (Fodor Bálint, 8.A)

Szombaton Nagy Attila szavalóverseny országos döntője (Szappanos Emese 11.A)
              
         Petőfi-túra

Péntektől vasárnapig konfirmációs tábor Fóton


Április 2-től 10-ig

Szombaton Orchidea-Pangea matematikaverseny döntője Budapesten (Fodor Bálint 8.A
           és Fejes Andor 10.D)

Vasárnap Medve szabadtéri matematikaverseny Szegeden (15 csapat 43 tanulóval 
                 és 4 pedagógussal (Döme Géza, Bartháné Szalai Ildikó, Tóth Árpád és
                 Kelemen Ildikó)

Hétfőn 12.00-től Saul fia című film vetítése a moziban (szervezett, de nem kötelező)

Szerdán 1/13.Sz osztályosok vizsgaborainak bemutatása;

                 8.00-tól 12.00-ig úszásverseny;

                 14.00-től alapműveleti matematikaverseny Kecskeméten (5 fő)

Csütörtökön tanári megbeszélés, majd 16.00-tól fogadóóra

Pénteken a kiskunhalasi Bibó Gimnáziumban Szent-Györgyi Albert kémiaverseny
           (Miszlik Anita és Rohoska Réka, 8.A ;
felkészítő tanár: Németh Mihály