Aktuális: június-július





FIGYELEM!
Az igazgatói hirdetmények közt megtalálható a legújabb, a júniusi (4. számú), melyben az utóbbi néhány hét sikerei mellett tájékozódni lehet az augusztusi osztályozó és javítóvizsgákkal kapcsolatos tennivalókról, a nyári ügyeleti rendről, illetve a közösségi szolgálat néhány fontos
alapszabályáról!

A közösségi szolgálatra óvodánkba (Kiskőrösi Evangélikus Középiskola Harangvirág Óvodája) jelentkezettek névsora és időbeosztása:

2015. június 22-26.

Bánáti Anita

Németh Nóra

Réti Ramóna

2015.június 29.- július 3.

Jarjabka Éva

Kiss Emese

Torgyik Krisztina

2015. július 6-10.

Gyurján Laura

Szilágyi Helga

Varga Eszter

2015. július 13-17.

Berta Dorina

Kovács Márta

Szabó Dóra

2015. július 20-24.

Eszenyi Ildikó

Gombár Erzsébet

Rékasi Dóra

2015. július 27-31.

Csővári Nóra

Kolonusz Lili

Rideg Mirtill




2015.június 8-tól
15
-ig                           http://www.agoraszeged.hu/images/hirek/medium/vakacio.jpg

Június 11-én idegen nyelvi kompetenciamérés a 8. évfolyamosoknak

                   pedagógusnapi ünnepség (szervezők: 9. évfolyam)

                   11.A és 11.D tanulmányi kirándulása

Június 12-én csendesnap

Június 15-én 8.00-kor osztályok átvonulása a Művelődési Házba, ahol először Kurdics

              Mihály alezredes előadását hallgathatjuk meg, majd az osztályok

                   bemutatkozása következik.




2015. június 1-től 7-ig
                                                              http://makohirado.hu/thumbnail/content-show/10696/90a931573904484b339ff7b450b10530f86cb374.jpg

június 2-án 8.00-tól 16.00-ig írásbeli érettségi dolgozatok megtekintése

június 3-4.: borász szakmai képesítő vizsga

                  3-án 17.00-től városi, 18.30-tól intézményi pedagógusnap

június 4-én: nemzeti összetartozás napja

       
június 5-én kertész szakmai képesítő vizsga

                   8.A és 11.C osztálykirándulása (szervezők: Horváth Kinga, Orcsikné 

                           Dudás Klára osztályfőnökök)


Aktuális - május

Kedves Diákok, Kollégák!                                                           http://www.sulinet.hu/nyelvek/nyito_ajanlo_smallpic/23.jpg

Köszönöm mindenkinek a ballagási ünnepségünk sikeréért végzett munkáját,illetve felhívom az érettségizők figyelmét arra, hogy a honlapon létrehoztam egy új menüpontot (Érettségi vizsga, 2015.), ahol minden, az Oktatási Hivatal által közzétett információ  megtalálható a május 4-én kezdődő vizsgaidőszakkal kapcsolatban.

Szeretném kérni az érettségizőktől, hogy az első négy vizsganapon - a nagy létszám miatti zavartalan kezdés érdekében - 7.15-re jöjjenek iskolába! Megjelenés egyenruhában, s mindenki hozza magával személyes iratait, illetve gondoskodjon magának elegendő tízórairól, innivalóról!

Köszönettel és mindenkiért nagyon szorítva Nevetés: Szentgyörgyiné Szlovák Mária

A ballagási ünnepségen díjazottak - akiknek ezúttal is gratulálunk - névsora és méltatása letölthető itt, illetve az ünnepségen készült fotók az Alföldi Tükör weboldalának galériájában.

Május 26-tól május 31-ig

Május 26-án pünkösdi istentisztelet a templomban

Május 27-én kompetenciamérés a 8. és 10. évfolyamosoknak. Megjelenés 7.35-kor!

Május 28-án országos rajzverseny eredményhirdetése Budapesten (Juhász Kristóf

                   10.D osztályos tanuló és felkészítője, Bartháné Szalai Ildikó)

Május 29 -én délutántól május 31-ig tanulmányi kirándulás pedagógusoknak, dolgozóknak



Május 18-tól 24-ig
                                                                       http://www.bacstudastar.hu/image/image_gallery?uuid=dc0db466-e578-4ed5-84a9-3be828d43636&groupId=10804&t=1328346064434
Május 18-án 8.00-tól fizikából, 14.00-től rajzból írásbeli érettségi vizsga

                   7.20-tól 10.D-sek szóbeli kisérettségije

              "
Mesélj, Európa!" országos angolverseny döntője (lsd. kezdőlap)

Május 19-én 7.20-tól 10.C-sek szóbeli kisérettségije

Május 20-án 8.00-tól érettségi vizsga francia nyelvből

                   7.45-től 10.E-sek szóbeli kisérettségije

              M1 stábja
forgat iskolánkban

                   14.20-tól DÖK, teaházi beszélgetés (Recska Niki 11.A osztályos tanuló

                   előadása az álomról)

Május 21-én 14.30-tól: Orbán-nap jegyében német nyelvű vetélkedő a tanterületen

                   Megyei csecsemőgondozó verseny Kalocsán ( részt vesznek: Szlovák Lilla,

                   Petróczi Dóra, Kuti Lucza 8.A és Babák Bettina, Németh Nóra, Varga

                   Eszter 10. A osztályos tanulók; felkészítő: Ürmös Noémi védőnő)

Május 22-től osztálykiránduláson vesznek részt a 7.A és 11.A-s diákok (szervezők:

                  Döme Géza, Bartháné Szalai Ildikó osztályfőnökök)

Május 23-24-én osztálykiránduláson vesznek részt a 9.D és 9.A osztályosok

                   (szervezők: Szabó Gabriella és Szabó Márta osztályfőnökök)



Május 11-től május 17-ig                                          http://www.kaboka.com/gif/iskola02_small.gif

Május 11-én 8.00-tól szakmai vizsga elméleti része az 1/13. Sz tanulóinak

                  14.30-tól év végi vizsga a digitális középiskolában (10-11. évfolyam)

Május 11-13.: fogászati szűrés a 7-11. évfolyamon

Május 13-án 8.00-tól biológiából írásbeli érettségi vizsga (gyülekező 7.25-kor)

                  18.00-kor iskolai anyák napja (szervező: 7.A osztály)

Május 14-én 14.00-kor földrajzból írásbeli érettségi vizsga (gyülekezés 13. 25-kor)
  
                   14.20-kor DÖK: teaházi beszélgetés. Az április 29-i, nagy sikerű előadás

                   után, amit Solti Kálmán 11.A osztályos tanuló tartott a nanotechnológia

                   alkalmazásáról, most Kiss Kinga 11.A osztályos tanulót hallhatjuk

                   az ún. Z-generációról. Részletek itt!

Május 15-én jutalomkirándulás a félévkor kitűnő tanulmányi eredményt elért diákok,
                  
                   illetve sikeres versenyzők számára (reptérlátogatásról információ itt)

                   8.00-kor érettségi vizsga informatikából (gyülekezés 7.25-kor)

                   14.00-kor érettségi vizsga ének-zenéből (gyülekezés 14.30-kor)

                   Jakabszállás, XVII. Kunsági Borvidéki Borverseny (1/13.Sz osztályos

                   borásztanulók)

Május 15-én 9.E osztálykirándulása Budapestre (szervező: Horváth András)

Május 15-16.: 11.D osztály kirándulása, illetve családi napja (szerv.: Szemerey Anna)

Május 16-án, Szerbiában Elmefesztivál című nemzetközi verseny döntője, ahol

                   iskolánkat Berta Dorina, Pelsőczi Klári és Torgyik Krisztina 10.A osztályos

                   tanulók képviselik (kísérő: Furák Attila)

Május 17-én rétesfesztivál (iskolánk csapata: Szlovák Lilla, Petróczi Dóra, Farkas 

                   Dóra, Krecs Barbara 8.A - kísérő: Krecsné Fogarasi Orsolya szülő)




Május 4-től május 10-ig          
                                                                    http://pctrs.network.hu/clubpicture/1/8/1/_/gyongyvirag_1810964_3665.jpg


Május 4-6-án: 12. évfolyamosoknak érettségi vizsga, többieknek érettségi szünet                    (érettségi vizsgák időpontjai külön menüpontban részletesen)

Május 7-én 13.45-től 17.00-ig alapvizsga a 10.C/D/E osztályosoknak. Megjelenés
                 iskolai egyenruhában!

                 15.30-tól tanári megbeszélés

                 16.00-tól 17.30-ig a tanév utolsó fogadóórája

Május 8-án 7.45-től 9.30-ig alapvizsga a 10.C/D/E osztályosoknak

Május 8-10.: 9.C osztálykirándulása (szervező: Németh Mihály osztályfőnök)

Május 8-9.: 11.E osztálykirándulása (szervező: Biácsiné Lucza Erika osztályfőnök)

Május 9-én Medve matematikaverseny Szegeden (szervező: Döme Géza)

                 EHE továbbképzése pedagógusok részére

Május 10-én a BME-n angol nyelvi verseny döntője (részt vesz: Bognár Balázs 8.A
                 felkészítő: Gojtánné Szabó Ágnes)

Aktuális - április

Április 27-től május 3-ig
Április 27-én 7.45-től végzősök megáldása a templomban             http://donerika.lapunk.hu/tarhely/donerika/kepek/ballag2.gif
                    
                     14.30-tól nevelőtestületi értekezlet (végzősök jegyeinek zárása)

Április 29-én végzősök szerenádja

Április 30-án bolondballagás, ballagási főpróba

Május 1-jén 9.00-tól ballagási ünnepség



Április 20-tól 26-ig
Április 20-án 14.30-tól osztályozó vizsgák (katolikus hittan, német) http://www.verestemplom.hu/wp-content/uploads/2015/01/konfirm%C3%A1ci%C3%B3.jpg                     15.00-tól testnevelésből osztályozó vizsga

Április 21-én: német nyelvű színdarab megtekintése Szekszárdon

              
Mesélj Európa! című angolverseny 2. forulója Szegeden (felk.: Honti Erika)

Április 24-én Cserszegi borverseny Soltvadkerten (1/13.Sz)

                     10.A és 12.C osztályosok osztálykirándulása (szervezők: Furák Attila és
                     Szabó Zoltán osztályfőnökök)

Április 26-án 9.00-kor konfirmációs istentisztelet a templomban



Április 13-tól 19-ig
Április 13-án angol nyelvi osztályozó vizsga (17 fő)                http://sajtoteam.mediacenter9.hu/archive/cikkek/4722/5540/tura1.jpg
Április 14-én 1/13.Sz osztály szakmai programja Kaskantyún

                    informatikából osztályozó vizsga szóbeli része

Április 15-én alapismereti matematikaverseny Kecskeméten (4 fő)


                    14.30-tól próbaérettségi biológiából

              osztályozó vizsga
német nyelvből

Április 16-án informatikából osztályozó vizsga gyakorlati része

                    15.00-tól igazgatótanácsi ülés

Április 17-én Szent-Györgyi Albert természettudományos verseny Budapesten

              Véradás,
ahová a 18. évüket betöltött bátor önkénteseket várjuk Ártatlan

Április 18-án Kalocsán Mezzofanti német nyelvi verseny, ahol 1 fő képviseli iskolánkat

                    XII. Petőfi-túra, melynek főszervezője Döme Géza tanár úr

                   EHE továbbképzése pedagógusoknak
                  



Április
6-tól 12-ig

Április 7.: tavaszi szünet utolsó napja
                                                http://www.muvhazcsomor.hu/mmimages/kolteszet_napja-thm.jpg          
                                                                        
Április 8-án alapvizsga szóbeli a 10. A-soknak. Kezdés 7.20-kor, megjelenés iskolai   
                        egyenruhában.

Április 9-én országos angol prezentációs verseny Budapesten, ahol 3 fő képviseli 
                       iskolánkat

                       12.40-től Dr. Cserháti László Gábor előadása Széchenyiről

                       15 órától tanári megbeszélés

              16 órától fogadóóra

                      18 órától SZMK-gyűlés

Április 10-én 9 -kor Dr. Zacher Gábor  "Útravaló" gondolatai a végzősöknek

                      Szent-Györgyi Albert kémiaverseny Kiskunhalason

                      Költészet napja alkalmából versmaraton a Petőfi Emlékmúzeumban

Április 11-én tájékozódási túraverseny Balotaszálláson (40 fő)

                      7.A osztályosok jótékonysági előadása Bócsán (szerv.: Döme Géza oszt.fő)

Alkategóriák